FORUM

CENY TRZODY
 
Notifications
Clear all

CENY TRZODY

56.4 K Posty
821 Users
0 Reactions
16.8 M Widok
a1980
(@a1980)
Posty: 334
Reputable Member
 

a poważnie jak tak będzie do końca roku to napewno zlikwiduje

JAK MÓWIE TO MÓWIE,A JAK MÓWIE TO WIEM!

 
Opublikowany : 04/02/2008 10:57 pm
a1980
(@a1980)
Posty: 334
Reputable Member
 

moze i bledne ale spruboj mnie tez zrozumiec ze jak Ty musisz kupic zboze to dokladasz a jak nie musze to nie dokladam a tylko nie zarabiam a to juz roznica !!!! bo lepiej wyjsc na zero niz na minusie zwlaszcza jak chce sie utrzymac produkcje na stalym poziomie!!!

to weż se jeszcze zwiększ a ja ci sprzedam zboże

JAK MÓWIE TO MÓWIE,A JAK MÓWIE TO WIEM!

 
Opublikowany : 04/02/2008 10:58 pm
 arek
(@arek)
Posty: 3793
Famed Member
 

jw20 policz wszystkie skladniki w hodowli i jutro mi powiesz przy jakiej cenie bedziesz mial te 40 zeta zysku

 
Opublikowany : 04/02/2008 11:01 pm
a1980
(@a1980)
Posty: 334
Reputable Member
 

jw20 policz wszystkie skladniki w hodowli i jutro mi powiesz przy jakiej cenie bedziesz mial te 40 zeta zysku

ten jw20 to chyba jakiś pseudo hodowca

JAK MÓWIE TO MÓWIE,A JAK MÓWIE TO WIEM!

 
Opublikowany : 04/02/2008 11:05 pm
 arek
(@arek)
Posty: 3793
Famed Member
 

mysle ze to mlody hodowca tylko w ten sposob moze liczyc

 
Opublikowany : 04/02/2008 11:06 pm
(@lukasz-luki)
Posty: 3
New Member
 

Witam u mie świnki 3 zeta + Vat

 
Opublikowany : 04/02/2008 11:53 pm
(@lukasz-luki)
Posty: 3
New Member
 

A tak ogólnie myśle że ta cena się wreście zmieni (choć sie na to nie zapowiada)

 
Opublikowany : 04/02/2008 11:55 pm
Muchozolali
(@muchozolali)
Posty: 2735
Famed Member
 

dzis rozmowa z kierownikiem skupu pkmduda
odbiór 2 dni
cenna 4zł e
tylko wbc i umowy.

pozdrowienia

To, co było, jest tym, co będzie, a to, co się stało, jest tym, co znowu się stanie,

 
Opublikowany : 05/02/2008 11:28 am
(@porazka)
Posty: 89
Trusted Member
 

u mnie dzisiaj 3 zecisze netto powodzenia zycze wszystklm którzy twierdzą że coś jeszcze zarabiają lub nie tracą

 
Opublikowany : 05/02/2008 12:25 pm
(@piotrekzlot)
Posty: 8
Active Member
 

również 3 zeta.Ale co ciekawe czytałem w top agrar że w Dani rolnicy budują irozwijaja produkcje,gdyż liczą że w Europie Srodkowej rolnicy nie wytrzymają takiego załamania.JUż obecnie Dania exportuje do 200 pństw a Polska jest na 4 miejscu co do wielkośći importu z tego kraju.Panowie to się nazywa kapitalizm.prawo dżungli

zloty

 
Opublikowany : 05/02/2008 2:55 pm
(@aconar)
Posty: 459
Reputable Member
 

Witam,

Wywiązała się bardzo ciekawa dyskusja na temat, czy większy dochód można uzyskać sprzedając zboże wyprodukowane we własnym gospodarstwie aniżeli przeznaczając je na pasze dla świń?

Wg moich wyliczeń przy aktualnym koszcie wyprodukowania we własnym gospodarstwie zboża (380 zł/tonę po odliczeniu dopłat bezpośrednich) produkcja tuczników jest opłacalna od ceny 3,15 zł/kg żywej wagi. A koszt wyprodukowania zboża w sezonie 2006/07 r. wynosił 250 zł/tonę i dlatego tym rolnikom, którzy nadal mają własne zboże ze żniw w 2007 r. opłaca się produkować świnie nawet przy cenie poniżej 3,00 zł/kg! Chyba, że nie chcą wyrzucać gnoju i wolą mieć pieniądze bez brudzenia rąk. To też jest rozwiązanie...

Przy okazji dyskusji na FORUM okazało się, że niektórzy rolnicy obliczając koszty produkcji świń liczą swoje zboże po cenie sprzedaży na wolnym rynku. Wydaje mi się, że w kalkulacji produkcji świń trzeba przyjąć wartość własnego zboża wg kosztów jego wyprodukowania, bo wtedy nie jest to towar na sprzedaż, tylko surowiec do produkcji świń.

Niejako przewidując rozterki producentów trzody chlewnej w Polsce, w Trzodzie Chlewnej z grudnia 2007 r. ukazał się mój artykuł Drogie zboże! Sprzedać czy skarmić?. Ponieważ w tym artykule opierałem się na danych z października 2007 r., a poza tym wkradło się do niego kilka błędów drukarskich, postanowiłem dzisiaj uaktualnić ten artykuł i można go przeczytać na naszej stronie internetowej w dziale WOKÓŁ ŚWINI > Wokół świni pod linkiem www.trzoda-chlewna.com.pl/index.php?&opcja=51

Traktuję moje wyliczenia jako głos w dyskusji na temat opłacalności produkcji świń przy cenie ok. 3 zł/kg żywej wagi i chętnie posłucham komentarzy Szanownych Forumowiczów.

Pozdrawiam,
Andrzej Konarkowski

 
Opublikowany : 05/02/2008 4:58 pm
 Jw20
(@jw20)
Posty: 47
Eminent Member
 

DZIĘKI ACONAR!!!!!!!!!!!!!!!

 
Opublikowany : 05/02/2008 5:26 pm
a1980
(@a1980)
Posty: 334
Reputable Member
 

Witam,

Wywiązała się bardzo ciekawa dyskusja na temat, czy większy dochód można uzyskać sprzedając zboże wyprodukowane we własnym gospodarstwie aniżeli przeznaczając je na pasze dla świń?

Wg moich wyliczeń przy aktualnym koszcie wyprodukowania we własnym gospodarstwie zboża (380 zł/tonę po odliczeniu dopłat bezpośrednich) produkcja tuczników jest opłacalna od ceny 3,15 zł/kg żywej wagi. A koszt wyprodukowania zboża w sezonie 2006/07 r. wynosił 250 zł/tonę i dlatego tym rolnikom, którzy nadal mają własne zboże ze żniw w 2007 r. opłaca się produkować świnie nawet przy cenie poniżej 3,00 zł/kg! Chyba, że nie chcą wyrzucać gnoju i wolą mieć pieniądze bez brudzenia rąk. To też jest rozwiązanie...

Przy okazji dyskusji na FORUM okazało się, że niektórzy rolnicy obliczając koszty produkcji świń liczą swoje zboże po cenie sprzedaży na wolnym rynku. Wydaje mi się, że w kalkulacji produkcji świń trzeba przyjąć wartość własnego zboża wg kosztów jego wyprodukowania, bo wtedy nie jest to towar na sprzedaż, tylko surowiec do produkcji świń.

Niejako przewidując rozterki producentów trzody chlewnej w Polsce, w Trzodzie Chlewnej z grudnia 2007 r. ukazał się mój artykuł Drogie zboże! Sprzedać czy skarmić?. Ponieważ w tym artykule opierałem się na danych z października 2007 r., a poza tym wkradło się do niego kilka błędów drukarskich, postanowiłem dzisiaj uaktualnić ten artykuł i można go przeczytać na naszej stronie internetowej w dziale WOKÓŁ ŚWINI > Wokół świni pod linkiem www.trzoda-chlewna.com.pl/index.php?&opcja=51

Traktuję moje wyliczenia jako głos w dyskusji na temat opłacalności produkcji świń przy cenie ok. 3 zł/kg żywej wagi i chętnie posłucham komentarzy Szanownych Forumowiczów.

wydaje mi się (wg moich obliczeń )że koszt wyprodukowania tony zboża to min 400 zł przy 5 tonach

JAK MÓWIE TO MÓWIE,A JAK MÓWIE TO WIEM!

 
Opublikowany : 05/02/2008 5:53 pm
a1980
(@a1980)
Posty: 334
Reputable Member
 

możesz mi powiedzieć jak to obliczyłeś?

JAK MÓWIE TO MÓWIE,A JAK MÓWIE TO WIEM!

 
Opublikowany : 05/02/2008 5:57 pm
(@nikos)
Posty: 118
Estimable Member
 

witam panowie!Ciekawe rzeczy piszecie,niechciałbym się wtrącać ale myśle że 250zł za tone zboża to jest troche zaniżone,zwłaszcz że mamy bardzo różne ziemie w kraju a im gorsza to trzeba w nią ładować,ale to było do tego sezonu bo przecież jakie mamy podwyżki cen na materiały do produkcji

 
Opublikowany : 05/02/2008 6:08 pm
 arek
(@arek)
Posty: 3793
Famed Member
 

jak przyjmiesz 7 ton z ha to moze wyjdzie 250 zeta

 
Opublikowany : 05/02/2008 6:13 pm
(@nikos)
Posty: 118
Estimable Member
 

na dzień dzisiejszy to do żniw daleko a na zbożu które zostało hodowcom tucznika to już interesu nie zrobią to albo pojadą na jednym wózku po kosztach albo wysiądą.Niema litości.....bez códów to niezajedziemy daleko

 
Opublikowany : 05/02/2008 6:22 pm
(@obserwator)
Posty: 13
Active Member
 

Dzień dobry
Jeśli będziemy liczyć cenę zboża po kosztach wyprodukowania
to moim zdaniem przy wyliczaniu oplacalności tucznika powinniśmy
uwzględnić koszt utraconych korzyści (cena zboża ktorą moglibyśmy osiągnąć na wolnym rynku - koszt wyprodukowania).

 
Opublikowany : 05/02/2008 6:24 pm
(@nikos)
Posty: 118
Estimable Member
 

musi być minimum 3,6 bo jak nie to będzie kradziesz tuczników a nie skupywanie jak oni to ostatnio jeszcz nazywają

 
Opublikowany : 05/02/2008 6:25 pm
a1980
(@a1980)
Posty: 334
Reputable Member
 

Dzień dobry
Jeśli będziemy liczyć cenę zboża po kosztach wyprodukowania
to moim zdaniem przy wyliczaniu oplacalności tucznika powinniśmy
uwzględnić koszt utraconych korzyści (cena zboża ktorą moglibyśmy osiągnąć na wolnym rynku - koszt wyprodukowania).

no właśnie

JAK MÓWIE TO MÓWIE,A JAK MÓWIE TO WIEM!

 
Opublikowany : 05/02/2008 6:26 pm
a1980
(@a1980)
Posty: 334
Reputable Member
 

a ACONAROWI to radziłbym się zabrać za produkcję tucznika

JAK MÓWIE TO MÓWIE,A JAK MÓWIE TO WIEM!

 
Opublikowany : 05/02/2008 6:27 pm
 arek
(@arek)
Posty: 3793
Famed Member
 

lepiej niech sie nie zabiera za hodowle bo on jesio przy 2 zeta bedzie mial zysk wtedy to on sam nas wykonczy

 
Opublikowany : 05/02/2008 6:35 pm
(@waldek)
Posty: 323
Reputable Member
 

2.90 plus vat i ograniczenia w skupie wszystko na zapis

 
Opublikowany : 05/02/2008 7:04 pm
(@lysy)
Posty: 42
Eminent Member
 

http://www.kalkulacje.wodr.poznan.pl/jeczmien.html

 
Opublikowany : 05/02/2008 7:08 pm
(@magda-cwiklinska)
Posty: 89
Trusted Member
 

witam mam dobrom wiadomosc, za tydzien, swinki bendom po 2zł, jeczmienstuwe

 
Opublikowany : 05/02/2008 7:20 pm
(@grysza03)
Posty: 313
Reputable Member
 

Witam !!!!!
Malo ostanio tu zagladam ale jak zobaczylem wypowiedz ACONARA to mnie narmalnie nosiiii!!!!!!
Zboze mam liczyc po 360 czy ile tam napisa!!!! Kpinaa!!!!!!!

A po liczyc robote ludzi skoro za darmo cala rodzina moze napier........ prawda Panie redaktorze??????

Myślenie Typowo czlowieka ktory w praktyce nie mial stycznosci z produkcją!!!!!

 
Opublikowany : 05/02/2008 7:20 pm
(@adam-k)
Posty: 23
Eminent Member
 

okolice Piotrków Tryb. na skupie 3,10+vat

 
Opublikowany : 05/02/2008 7:28 pm
(@porazka)
Posty: 89
Trusted Member
 

aconar ty to powinieneś w ministerstwie finansów pracować albo w skarbówce.Magda czy jak ci tam widzę że komputer jest dla ciebie nowością,ale nie martw się każdy z nas to kiedyś przechodził

 
Opublikowany : 05/02/2008 7:30 pm
(@slawek01)
Posty: 26
Eminent Member
 

FOOD SERVICE 4.02 E skop 2.9

ACONAR CZYSTA TEORIA

 
Opublikowany : 05/02/2008 7:36 pm
(@janek)
Posty: 136
Estimable Member
 

to sie nazywa kalkulacja panowie sami widzicie ze my chodowcy nie umiemy liczyć :D dzisiaj poszły po 3,2 plus wat czyli mam zysk

 
Opublikowany : 05/02/2008 7:41 pm
Strona 96 / 1880
Share: